چگونه یک جشن نامزدی را با این پنج نکته مهم به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم

چگونه یک جشن نامزدی را با این پنج نکته مهم به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم

جشن نامزدی همانند سایر تشریفاتی که برای عروسی فراهم می شود، از رسوم خاص برخوردار می باشد. جشن نامزدی یکی از فرهنگ و رسوماتی است که در اکثر خانواده ها وجود دارد و از آنجایی که اولین جشنی است که خانواده عروس و داماد به طور مشترک برگزار می کنند، نحوه برگزاری آن در شناخت بیشتر خانواده ها از یکدیگر تاثیر بسزایی دارد. از این رو نیاز به برنامه ریزی درست برای برگزاری آن است، البته بسیاری از افراد تمایلی به برگزاری جشن نامزدی ندارند و ترجیح می دهند که این تشریفات را از برنامه ریزی های مربوط به ازدواجشان حذف کنند.

مکان و زمان برگزاری جشن نامزدی

معمولا زمانی که برای برگزاری جشن نامزدی انتخاب می شود، کمی بعد از آشنایی دختر و پسر است.  مکان برگزاری جشن نامزدی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل تعداد مهمان هایی است که به جشن دعوت شده اند. اگر تعداد این افراد زیاد باشد می توانید جشن خود را در باغ، تالار و یا حتی رستوران های بزرگ برگزار کنید. ولی اگر کسانی که به جشن شما دعوت شده اند، فقط بستگان بسیار نزدیک باشند، می توانید خانه خود را به عنوان مکان برگزاری مراسم نامزدی انتخاب کنید.

نحوه پذیرایی در مراسم نامزدی

نحوه پذیرایی به فصلی که جشن در آن برگزار می شود، بستگی دارد. به عنوان مثال اگر فصل مراسم شما پاییز و یا زمستان باشد می توانید با نوشیدنی هایی همچون قهوه و چای از مهمانان پذیرایی کنید. ولی اگر فصل پیش روی شما بهار و تابستان است، هیچ چیز مثل نوشیدنی ها و آبمیوه های خنک نمی تواند برای مهمانان جذاب باشد. یکی از مناسب ترین گزینه ها برای پذیرایی در مراسم نامزدی فینگرفودها می باشند که سرو و خوردن آن ها برای مهمانان بسیار راحت و جذاب خواهد بود. سالاد میوه فصل نیز از دیگر گزینه هایی است که پیش روی شما قرار گرفته است.

انتخاب یک دکوراسیون فوق العاده در جشن نامزدی

یک دکوراسیون و دیزاین خوب می تواند افراد را به سمت یک حس خوب و شاد ببرد. از این رو نیاز است که در طراحی مکان برگزاری خلاقیت به کار ببرید. گل آرایی ایده بسیار خوبی است که می تواند برای آراستن از آن استفاده کنید. گل ها پر از احساس های خوب هستند؛ به همین علت می توانید با به کار بردن آن انرژی را در جمع مهمانانتان منتشر کنید.

انتخاب لباس و حلقه مناسب نامزدی

از دیگر تشریفاتی که در مراسم نامزدی مد نظر می باشد، انتخاب لباس و حلقه نامزدی است. در این مرحله توصیه می کنیم که حلقه نامزدی را به گونه ای انتخاب کنید که با حلقه ازدواج متفاوت باشد.

لباس های نامزدی نیز در مدل های متفاوت وجود دارد، شما می توانید یک لباس سفید ساده یا لباس پرنسسی رنگی یا حتی کت و دامن زیبا انتخاب کنید، اما توجه کنید انتخاب لباس عروس برای این جشن مسلما انتخاب صحیحی نیست.

اگر تم خاصی برای مهمانان پیشنهاد کرده اید، می توانید خودتان نیز از آن پیروی کنید و لباسی مشابه و یا هم رنگ با لباس مهمانان تهیه کنید.

عکاسی و فیلم برداری در جشن نامزدی

ثبت خاطرات مختلف همیشه برای تمامی افراد جذاب بوده است، زیرا با دیدن دوباره آن ها خاطراتی از آن زمان برای افراد زنده خواهد شد. جشن نامزدی نیز از آن شب هایی است خاطرات فوق العاده ای در آن به وقوع می پیوندد. به همین دلیل می توانید در برنامه ریزی های خود عکاسی و فیلم برداری را جای دهید. برای این منظور از تیم عکاسی و فیلمبردار حرفه ای استفاده کنید.

با تشریفات مجالس اکسیر یک جشن نامزدی متفاوت را تجربه کنید

اگر به دنبال این هستید که جشن نامزدی خود را به بهترین نحو اجرا کنید، توصیه می کنیم جشن خود را به یک مجموعه های تشریفات مجالس بسپارید. این کار به شما کمک می کند که برنامه ریزی مناسب برای جشن خود داشته باشید.

تشریفات مجالس اکسیر باتوجه به برگزاری تعداد زیادی مراسم نامزدی، ایده های بسیار جالبی برای برگزاری مراسم جشن نامزدی پیشنهاد می دهد. با سپردن جشن نامزدی خود به این مجموعه بزرگ می توانید نگرانی های خود در مورد گزینه های زیر را برطرف کنید:

  • برگزار کردن جشن نامزدی در مکانی با بهترین دکوراسیون
  • تدارک دیدن پذیرایی به بهترین نحو
  • برنامه ریزی برای موزیک های مناسب مجالس نامزدی
  • نورپردازی ویژه و رویایی

ضمن اینکه تشریفات اکسیر بهترین مزون ها، گل فروشی ها و تیم های عکاسی و فیلمبرداری را به شما معرفی خواهد کرد که با خیال آسوده و بدون اتلاف وقت مقدمات جشن خود را سپری کنید.