چگونه جشن تولدخاص و به یادماندنی برگزارکنید

چگونه یک جشن تولد خاص و به یادماندنی برگزار کنید

جشن تولد یکی از جشن های پر طرفداری است که همه افراد چه کوچک و چه بزرگ، برگزاری آن را دوست دارند و از جمله مراسم هایی است که می توان آن را هر سال تکرار کرد. معمولا برگزاری جشن تولد توسط خانواده و دوستان انجام می شود، از این رو برنامه ریزی کردن و انجام دادن امور جشن طبق برنامه، امری ضروری است که به برگزاری هر چه بهتر جشن کمک می‌کند.

نکات کلیدی در برگزاری جشن تولد

برای شروع حتما یک ماه تا یک هفته قبل از برپایی جشن تولد لیستی از انواع کارها و برنامه هایی که برای مراسم در نظر گرفته شده را تهیه کنید. سپس هر کدام از کارها را مرحله به مرحله در زمان مناسب انجام دهید

با ما همراه باشید و در ادامه این مقاله به نکات مهم برای برگزاری یک جشن تولد توجه کنید:

سفارش کیک

کیک لازمه ی هر جشن تولدی است.  بسته به اندازه کیک یک ماه تا دو روز قبل از شروع جشن، اقدام به سفارش کیک کنید. حتما تعداد مهمان ها را به  قنادی اعلام کنید تا کیک در وزن و اندازه مناسب تهیه شود. آماده شدن کیک در زمان معین و تازه بودن آن بسیار مهم است. بهتر است مدل کیک متناسب با سن و جنسیت یا حتی علایق شخص متولد شده انتخاب شود

شمع تولد

بهتر است از انواع شمع های جدید و به روز و متناسب با تم تولد برای روی کیک استفاده کنید. شمع ها از انواع حروفی با اسم صاحب تولد، شمع موزیکال، شمع های ساده رنگی، شمع های عددی، علامت سوال و انواع دیگری از شمع ها وجود دارند. نکته مهم در انتخاب شمع این است که تعداد و مدل شمع به طرح و زیبایی کیک آسیب نزد و باعث زیباتر شدن کیک تولد گردد.

آماده کردن منوی پذیرایی

در یک جشن تولد علاوه بر کیک از انواع نوشیدنی سرد و گرم، دسر، فینگرفود، ساندویچ و میوه می‌توانید برای پذیرایی استفاده کنید. آماده کردن و سفارش دادن این خوراکی ها را باید در زمان درست، به تعداد کافی و با بهترین کیفیت انجام دهید. استفاده از یک میز در مکان مناسب محل تولد برای چیدن منوی پذیرایی، به ایجاد نظم و زیبایی منوی پذیرایی کمک می کند. همچنین استفاده از ظروف پذیرایی با کیفیت و متناسب با تم تولد از رسوم متداول هر جشن تولد است. بهتر است ظروف نیز روی میز مخصوص چیدمان منوی پذیرایی قرار گیرد تا دسترسی مهمان ها برای پذیرایی آسان تر شود.

تم تولد

در نظر گرفتن تم تولد مناسب، به جذابیت بیشتر جشن تولد کمک می‌کند. برای کودکان از انواع تم های کارتونی و بچگانه، و برای نوجوانان و جوانان تم مخصوص سن و انواع بال ماسکه ایده های جذابی هستند.

برای جشن تولد کودکان می‌توان از لباس های مخصوص کودکانه متناسب با تم یا لباس های عروسکی برای جذابیت بیشتر استفاده کنید. همچنین ست کردن رنگ لباس والدین با فرزندشان یا مشخص کردن یک تم رنگی برای مهمانان نیز ایده جذابی است.

تزئینات تولد

تزئینات بخش جدایی ناپذیر هر جشن تولدی برای هر شخصی و با هرگروه سنی است. معمولا برای تزئین مکان تولد از از انواع بادکنک، شمع، ریسه، گل طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. بهترین و به صرفه ترین دیزاین، بادکنک آرایی است، زیرا برای هر گروه سنی مناسب است و با تعداد کم نیز فضای تولد زیبا می‌شود.

میز مخصوص تولد

میز تولد در بهترین قسمت مکان تولد قرار می‌گیرد و قسمت پشت و روی میز باید به بهترین شکل ممکن تزئین شود. روی میز کیک تولد، قاب عکس و تعدادی از کادوها قرار می گیرد. همچنین گل های طبیعی، بادکنک، شمع ها و ریسه ها برای دیزاین میز تولد کاربرد دارند.

گروه موسیقی

وجود گروه موسیقی جذابیت و شادی جشن تولد را چندین برابر می‌کند و یک مهمانی خاطره انگیز و منحصر به فرد برای صاحب تولد و مهمانان رقم می‌زند. برای تولد کودکان از آهنگ های شاد و کودکانه، برای جوانان از آهنگ های روز و برای افراد مسن از آهنگ هایی که خاطرات جوانی آن ها را زنده می‌کنند گزینه های مناسبی هستند.

عکاس و فیلم بردار

تمامی برنامه ریزی و زحمت و هزینه ای که برای مراسم تولد کشیده اید را تنها با گرفتن عکس و فیلم می توانید ماندگار کنید. استفاده از عکاس و فیلم بردار باتجربه و حرفه ای برای جشن تولد، زیباترین لحظات را به بهترین شکل برایتان به یادگار می‌گذارد.

برای برگزار جشن تولد ازموسسات تشریفات حرفه ای کمک بگیرید.

اگر فضای کافی برای برگزاری جشن تولد ندارید و یا نگران برهم ریختگی منزل و آسیب به فضای خانه به دلیل استفاده از وسایل تزئینی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم جشن تولد را در مکان های که برای این منظور آماده شده اند، برگزار کنید. شرکت های برگزاری مجالس می توانند سالن ها یا باغ های مناسب جشن تولد در اختیار شما قرار دهند. این کار مزایای زیادی به همراه دارد، از جمله:

  • در سالن های مخصوص برپایی جشن تولد، فضای ویژه ای برای رقص، بازی کودکان و پذیرایی در نظر گرفته شده است.
  • انواع مختلف تم های تولد، میز و صندلی مخصوص، گروه موسیقی خانم و آقا، ادوات پخش موسیقی، نور پردازی عالی و میز تولد با تزئین و کیفیت بالا در سالن های برگزاری جشن تولد وجود دارند.
  • منوهای پذیرایی بسیار متنوع و به روز از دیگر مزیت های برگزاری جشن تولد در سالن است.
  • نگهداری و مراقبت از کودکان نیز یکی از کارهای دردسر ساز در جشن تولد است. خدمات تشریفاتی نیروهای کمکی ویژه و آموزش دیده ای نیز برای مراقبت از کودکان در اختیار دارند تا از هر بابت خیال شما آسوده گردد.

اگر منزل شخصی شما دارای حیاط بزرگ یا قصد برگزاری جشن تولد در باغ شخصی خود داشته باشید می‌توانید تمام کارها و خدمات جشن خود را به شرکت های خدمات مجالس واگزار کنید. تمام کارها از نظیر پذیرایی و تهیه کیک و تم تولد از جمله خدمات شرکت های برگزار کننده مجالس تشریفات است.

برگزاری مراسم و مجالس علاوه بر تجربه و تخصص به تجهیزاتی هم نیاز دارد و این تجهیزات در اختیار موسسه هایی قرار دارد که در زمینه ارائه خدمات مجالس فعالیت می کنند. در واقع موسسات خدمات مجالس کلیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری مراسم هایی همچون عروسی، نامزدی، جشن تولد و حتی برگزاری همایش و سمینارها را در اختیار دارند.

برگزاری جشن تولد به یادماندنی توسط تشریفات مجالس اکسیر

موسسه تشریفات مجالس اکسیر جشن تولد شما را به بهترین صورت، در بهترین و مجلل ترین سالن ها، با متنوع ترین منوی پذیرایی و بهترین و به روز ترین تزئینات برگزار می‌کند. تمامی خدمات اعم از فیلم بردار و عکاس حرفه ای و پذیرایی را می‌توان بدون نگرانی و استرس به مجلس تشریفاتی اکسیر واگذار کنید.

کترینگ و پذیرایی تشریفات اکسیر نیز با کادر مجرب صورت می‌گیرد. پرسنل اکسیر با پوشیدن لباس مخصوص و هماهنگ در زیبایی و نظم جشن شما تاثیر می گذارند و حرفه ای بودن خدمات آنها باعث افزایش سرعت و کیفیت در انجام امور می‌شود.

تشریفات مجالس اکسیر برگزاری چنین روز فرخنده ای را به بهترین نحو ممکن به عهده می گیرد تا مشتریان محترم از جشن تولد عزیزان خود، کمال لذت را ببرند .

اعتماد کنید و لذت ببرید.