چگونه بهترین فیلم بردار و عکاس عروسی خود را انتخاب کنیم

چگونه بهترین فیلم بردار و عکاس عروسی خود را انتخاب کنیم

مراسم عروسی یکی از بهترین و زیباترین اتفاق زندگی هر کسی است که با ثبت درست این لحظات می‌توان خاطره آن را تا ابد ماندگار و زیبا نگه داشت.

انتخاب گروه فیلم برداری و عکاسی باید بسیار آگاهانه و دقیق صورت گیرد تا ثبت لحظات، حرفه ای و بدون نقص انجام شود و خاطره ی خوبی را رقم زند.

باید قبل از انتخاب یک گروه فیلم برداری و عکاسی حتما از سابقه کاری این تیم، نمونه کارهای انجام شده، اطمینان حاصل کردن از داشتن جواز کسب فیلم برداری و عکاسی، و نوع تجهیزات و انواع دوربین و وسایل پیشرفته مطمئن شد. داشتن کادر مجرب و حرفه ای و البته خلاق یکی از اصول هر گروه فیلم برداری و عکاسی حرفه ای است.

اولین اقدام بعد از مشخص شدن تاریخ مراسم، انتخاب و بستن قرارداد با یک گروه فیلم برداری است. ساختن کلیپ آشنایی برای عروس وداماد امروزه بسیار رواج و گسترش یافته، همچنین گرفتن عکس های اسپرت و متفاوت یکی از کارهایی است که پیش از مراسم باید انجام شود.

عکاسی روز مراسم در سه مرحله انجام می‌شود:

  • تعدادی از عکس ها در آتلیه صورت می‌گیرد و برای این کار عکاس یک ژورنال و آلبوم از انواع ژست ها و پوزیشین ها در اختیار عروس و داماد قرار می‌دهد تا با مشورت آن ها را انتخاب کنند. برای داشتن کیفیت و زیبایی بیشتر عکس ها، نور پردازی صحیح و استاندارد نقش مهمی دارد. داشتن دکور زیبا و جدید نیز یکی از الزامات هر آتلیه ای است.
  • بقیه عکس ها در باغ و هوای آزاد انجام می‌شود. برای کیفیت بالای عکس هایی که در باغ گرفته می‌شود، بهتر است در ساعاتی از روز انجام شود که نور متمایل بتابد و سایه های سنگین وارد نکند یا وسایل کنترل و هدایت نور همراه تیم عکاس باشد.
  • و آخرین عکس ها نیز در سالن یا باغ شریفات عروسی انجام می شود که معمولا شامل عکس های لحظه ورود عروس و داماد، رقص عروس و داماد و همچنین عکس های خانواده ها و دوستان با عروس و داماد است.

مراحل فیلم برداری از مراسم عروسی:

ساخت کلیپ اسپرت و همچنین کلیپ روز عروسی نیز بسیار جذاب و شیرین است که در شب جشن عروسی یا عقد با نمایش دادن قسمت هایی از این کلیپ برای مهمانان، فضایی شیرین و زیبا خلق می شود.

فیلم برداری و ساخت کلیپ روز مراسم باید بسیار دقیق و با کیفیت انجام شود. قبل از فیلم برداری برای ساخت کلیپ، بهتر است آهنگی انتخاب شود تا بتوان بر پایه و اساس آهنگ، ژست ها و حرکات عروس و داماد کلیپ را آماده و به اجرا در آورد.

محل ساخت کلیپ و فیلم برداری نیز بسیار مهم است. برای داشتن یک کلیپ حرفه ای باید سکانس های گرفته شده با هم مرتبط و در تضاد نباشند. اگر قسمتی از کلیپ خود را به قایق سواری اختصاص می‌دهید بهتر است سایر سکانس ها نیز به پیاده روی در کنار ساحل مربوط باشد.

ایده های جدید و متفاوت برای فیلم برداری و عکاسی

استفاده از ایده های جدید و به روز، همچنین خلاقیت تیم فیلم برداری به کیفیت و جذابیت هر چه بیشتر کلیپ کمک می‌کند.

  • اختصاص دادن چند دقیقه ی آخر کلیپ به پشت صحنه های فیلم برداری عروس و داماد، یکی از ایده های جالب و شیرین برای کلیپ است.
  • ساختن کلیپی از دوران کودکی عروس و داماد، یکی دیگر از ایده های جالب برای فیلم برداری متفاوت و خاص است.
  • از عروس و داماد جداگانه بخواهید که جلوی دوربین جمله ای به همدیگر بگویند، سپس بعد از تدوین و آماده شدن فیلم عروسی، آن ها را ببینند.

باید از بعضی لحظه ها و دقایق مراسم به بهترین شکل فیلم گرفته شود. لحظه ی ورود عروس و داماد به تلار یا باغ، رقص دو نفره ی عروس و داماد، عسل گذاشتن دهان همدیگر، توزیع یاد بودهای عروسی و پرتاب کردن گل به سمت ساقدوش ها از مواردی است که تیم فیلمبردار نباید فراموش کنند.

هزینه فیلم برداری و عکاسی

فیلم برداری و عکاسی از کارهایی هستند که نباید قیمت را ملاک اصلی قرار داد و به فکر هزینه های آن باشید. چون از تمام مخارجی که عروس و داماد برای مراسم خود انجام می‌دهند، تنها چیزی که باقی می‌ماند ثبت فیلم و عکس های آن جشن است. قیمت و هزینه ی فیلم برداری به عوامل زیادی بستگی دارد و متغیر است. مکان های فیلم برداری، عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته، تعداد دوربین ها، کیفیت فیلم برداری، تعداد کلیپ های ساخته شده، هزینه ی ورودی باغ برای عکاسی، تعداد فیلم های اصلی که به عروس و داماد تحویل داده می‌شود، همچنین سایز و تعداد عکس ها نیز در قیمت بسیار موثر و تاثیرگزار هستند.

خدمات تشریفات مجالس اکسیر

ما در مجموعه خدمات تشریفاتی اکسیر سلیقه و انتخاب مشتری را در اولویت قرار می‌دهیم. مشاوره و راهنمایی به مشتریان درباره ی هرکدام از خدمات، کار اصلی خدمات تشریفاتی است. خدمات مجالس اکسیر سالیان متمادی است که با بهترین تیم های فیلمیرداری و عکاسی همکاری می کند و می تواند شما را در انتخاب تیم مورد نظرتان یاری دهد و با ثبت لحظه های به یاد ماندنی و تکرار نشدنی، خاطره ی شیرین و ماندگار را برای شما بسازد. با اعتماد به خدمات تشریفاتی اکسیر، برگزاری مراسم و مجلس خود را بدون دغدغه و سرشار از آرامش تجربه کنید.