چگونه بهترین سالن زیبایی عروس و آرایشگاه داماد را نتخاب کنید

چگونه بهترین سالن زیبایی عروس و آرایشگاه داماد را نتخاب کنید

در یک مراسم عروسی مرکز توجه عروس و داماد هستند و تمامی نگاه ها به سمت آن هاست. این طبیعی است که هر عروس و دامادی در رویایی و زیباترین شب زندگی اش، بخواهد به بهترین و آراسته ترین شکل ممکن ظاهر شود. یک آرایش باکیفیت و اصولی در عروس بسیار تاثیر گذار است و میزان اعتماد به نفس او را افزایش می‌دهد و همچنین باعث می‌شود حس و انرژی خوبی در طول جشن داشته باشد.

نکات مهم برای انتخاب آرایشگاه عروس

برای انتخاب یک سالن زیبایی خوب برای آرایش عروس رعایت نکاتی ضروری است تا بتوان بهترین انتخاب را داشت و یک شب زیبا را رقم زد. در اینجا به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم:

 • جهت تشخیص و انتخاب یک آرایشگاه مناسب برای جشن عروسی، در اولین قدم باید به بهداشت سالن زیبایی توجه کرد. بهداشت محیط یک آرایشگاه و رعایت نکات بهداشتی توسط کارکنان آن بسیار ضروری است و باید حتما به آن توجه شود.
 • حرفه ای بودن آرایشگر و داشتن مهارت و تخصص کافی در زمینه ی انواع میکاپ عروس بسیار حائز اهمیت است. یک آرایشگر حرفه ای باید بتواند زیبایی های صورت عروس را برجسته تر از سایر نقاط نشان دهد و مدل موی مناسب با فرم صورت عروس انتخاب کند.
 • استفاده از وسایل آرایشی مرغوب و اورجینال در یک سالن زیبایی یکی از اصول اولیه است. نیمی بیشتر از روز را عروس باید با گریم و آرایش سپری کند، استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و انقضا گذشته باعث آسیب رساندن به پوست و بی کیفیت بودن آرایش عروس می‌شود و نمای جالبی هم در هنگام فیلم برداری و عکاسی نخواهد داشت.
 • علاوه بر تخصص و مهارت آرایشگر در میکاپ، داشتن یک آرایشگاه با تجهزات و وسایل به روز نیز بسیار مهم است. یک آرایشگر حرفه ای عروس باید از انواع وسایل جدید در سالن زیبایی خود استفاده کند.
 • یک آرایشگاه عروس باید دارای فضای کافی باشد. ساعات طولانی روز را عروس در آرایشگاه به سر می‌برد، از این رو تهویه مناسب برای آرایشگاه ضروری است.
 • بهتر است چند روز قبل از مراسم، آرایشگر برای عروس یک آرایش امتحانی انجام داده تا با نحوه ی آرایش عروس آشنا شود و از حساسیت نداشتن صورت عروس با لوازم آرایشی اطمینان کند. هیچ عروسی دلش نمی خواهد در جشن عروسی خود، صورت ملتهب یا چشمانش قرمز داشته باشد.
 • عروس می‌تواند از یک عکس برای مدل پیشنهادی آرایش خود استفاده کند. باید حتما قبل از انجام آرایش، عروس و آرایشگر درباره ی مدل پیشنهادی برای میکاپ و مدل مو به توافق برسند.
 • قیمت بالای یک آرایشگاه لزوما نشان دهنده ی کیفیت کار یک آرایشگر نیست. ممکن است یک سالن زیبایی بر سر زبان ها افتاده باشد و قیمت گزاف داشته باشد ولی کیفیت آرایش ارائه شده در این آرایشگاه در حد سایر سالن های زیبایی باشد.

آراستگی داماد در جشن عروسی

یک داماد نیز برای اینکه بتواند در کنار عروس با آن همه آراستگی دیده شود، بهتر است به ظاهر خود در جشن عروسی اهمیت دهد و به سراغ یک آرایشگاه خوب برود. در گذشته مردان در مراسم عروسی خود فقط به اصلاح موی سر و صورت اکتفا می‌کردند، اما در طی این چند سال گذشته مردان نیز به ظاهر و آراستگی خود در شب دامادی شان اهمیت می‌دهند. برای انتخاب یک پیرایشگاه خوب باید به نکاتی توجه کرد. در این قسمت به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • اگر در اطرافیان و دوستان، مدل موی سر کسی را پسند کردید و اصلاح موی سر کسی در نظرتان بی نقص آمد، حتما از پیرایشگاهی که این کار را برایشان انجام داده سوال کنید.
 • بسیاری از آرایشگاه های مردانه در اینترنت پایگاه مخصوص خود را دارند و از انواع خدمات پیرایشگاه خود عکس و مطلب قرار می‌دهند، می‌توان برای انتخاب پیرایشگاه مردانه نیز از اینترنت کمک گرفت.
 • رعایت بهداشت در پیرایشگاه ضروری است. هنگام مراجعه به پیرایشگاه های مختلف به بهداشت محیط ارایشگاه، بهداشت و تمیزی روپوش کارکنان آرایشگاه، تمیزی دیوارها و صندلی و روشور که شستن سر و صورت در آن قسمت انجام می‌دهند نهایت دقت را داشته باشید.
 • اخلاق و برخورد صاحب پیرایشگاه و کارکنان آن نیز بسیار مهم است و حتما قبل از انتخاب آرایشگاه برای جشن عروسی خود، این نکته را مدنظر قرار دهید. مدیر پیرایشگاه باید بسیار مشتری پسند و محترمانه برخود کند و برخورد اجنماعی بالایی داشته باشد.
 • بهتر است چند ماه قبل از مراسم به پیرایشگاه مد نظر مراجعه کرده و از آرایشگر مربوطه بخواهید موی سرتان را اصلاح کند. این کار به شما این امکان را می‌دهد که با هنر وخلاقیت و سرعت عمل آرایشگر آشنا شوید. ممکن است از خدمات و کیفیت پیرایشگاه مورد نظر راضی نباشید و بخواهید به مکان دیگری بروید.
 • آرایشگاهی که برای گریم دامادی خود به آن مراجعه می‌کنید باید خدماتی اعم از کوتاهی مو، اصلاح صورت، پاک سازی صورت، ماساژ صورت، بخور، گریم صورت، براشتن ابروهای پر پشت، صاف یا فر کردن موها و خدمات ناخن در آن ارائه شود.

خدمات تشریفاتی مجلس اکسیر

خدمات مجالس اکسیر یکی از به روز ترین و کامل ترین خدمات تشریفاتی است. تمام خدمات تشریفاتی ارائه شده در مجلس اکسیر با نهایت دقت و کیفیت و برنامه ریزی انجام می‌شود. در خدمات اکسیر انواع سالن های آرایش و زیبایی زنانه و پیرایشگاه های مردانه مدرن با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به شما معرفی می‌شود. تا با ظاهر آراسته و خیال آسوده، جشن عروسی خود را سپری کنید و لذت ببرید.