نکته برای انتخاب دسته گل عروس زیبا و بی نظیر

نکته برای انتخاب دسته گل عروس زیبا و بی نظیر

یکی از لذت بخش ترین کارهای پیش از برگزاری جشن عروسی، انتخاب دسته گل عروس می‌باشد. دسته گل عروس از مهمترین و ظریف ترین لوازم همراه عروس است و هنگام ورود عروس و داماد به سالن جلب توجه زیادی می کند. بنابراین انتخاب گل های مناسب و دسته گل مناسب موجب خلق یک تصویر عالی در ذهن شما و مهمانان مجلس می گردد.

در این مقاله ما نکات مهم برای انتخاب دسته گل عروس را جمع آوری کرده ایم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتر و متناسب با شرایط و سلیقه خود، انتخاب درستی داشته باشید.

انتخاب دسته گل متناسب با نوع لباس عروس

بهتر است گل ها و دسته گلی انتخاب کنید که به جلوه لباس شما بیفزاید. به عنوان مثال اگر یک لباس مجلل و کارشده با سنگ های گرانبها یا زینتی پوشیده اید، دسته گل ساده انتخاب کنید.

اگر لباس دنباله‌دار و گلدوزی شده پوشیده اید، دسته گلی انتخاب کنید که دارای گل های کوچک است مانند گل میخک و گل مروارید.

اگر لباس عروس ساده انتخاب کرده اید، دسته گل شلوغ، باگل های بزرگ مانند ارکیده و رز، انتخاب ایدئالی است.

متناسب بودن دسته گل با دسته گل ساقدوش ها

انتخاب گل های مشابه برای دسته گل عروس و دسته گل ساقدوش ها یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد ظاهری هماهنگ و متناسب در مجلس عروسی است.

اگر دسته گل هریک از ساقدوش ها شامل یک نوع گل است، شما می توانید ترکیبی از این گل ها را در دسته گل خود انتخاب کنید، به عنوان مثال، اگر دسته گل ساقدوش های شما شامل گل رز، نیلوفر آبی و گل صد تومانی است، می توانید با ترکیب هر سه، یک دسته گل عروس زیباداشته باشید. همچنین می توانید یک گل چهارم را بطور خاص به دسته گل اضافه کنید.

انتخاب دسته گل مقرون به صرفه

استفاده از گل هایی مانند ارکیده، یاسمین و شیپوری برای دسته گل عروس، جلوه ی خاصی به دسته گل می‌بخشد اما هزینه بالایی دارد و البته توانایی و تبحر گل فروش در پیچیدن و آماده کردن دسته گلی از ترکیب این گل ها بسیار حائز اهمیت است.

اگر هزینه ای که برای دسته گل در نظر گرفته اید محدود و قادر به پرداخت هزینه بالا برای تهیه آن نیستید یا تمایلی به پرداخت هزینه بالا ندارید، بهترین انتخاب برای دسته گل استفاده از گل های ساده و در عین حال زیبا، مانند گل رز، داوودی،گل عروس، رز مینیاتوری و لیسیانتوس است.

انتخاب دسته گل مناسب قد عروس

یکی دیگر از نکاتی که قبل از انتخاب دسته گل باید به آن دقت کرد، قد عروس خانم ها است. عروس هایی ریز نقش ولاغر بهتر است از دسته گل کوچکتر با گل های ریزتر، و عروس های قد بلند و درشت اندام از دسته گل بزرگتر و آبشار مانند استفاده کنند.

انتخاب دسته گل متناسب با فصل

رنگ سفید یاد آور فصل زمستان و رنگ نارنجی بسیار مناسب پاییز، توجه به رنگ گل ها با توجه به فصل یکی از خلاقیت های جدید و به روز است. برای فصل بهار بهتر است دسته گل انتخابی از گل های شکوفه مانند صورتی و یا آبی انتخاب کنید و برای فصل زمستان دسته گل سفید یا نقره ای بسیار بی نظیر و خاص است. استفاده از گل هایی با رنگ کهربایی و نارنجی بسیار مناسب فصل پاییز است.

نکته ی مهم در انتخاب دسته گل، انتخاب گل های مخصوص هر فصل با کیفیت و جلوه ی بهتر است. انتخاب دسته گلی از ترکیب گل های مخصوص هر فصل، زیبایی و ظرافت دسته گل را چندین برابر می‌کند.

نمونه ای ازگل های انتخابی برای دسته گل مناسب هر فصل شامل:

  • فصل بهار: رز، یاس، صد تومانی، فریزیا، لیلیوم
  • تابستان: رز، ادریس، صد تومانی، همیشه بهار
  • پاییز: داوودی، زبان در قفا، رز،آفتابگردان
  • زمستان: شیپوری، یاسمین

ترکیب درست و متناسب رنگ گل ها در یک دسته گل

استفاده از گل ها با رنگ مناسب و مکمل باعث جلوه ی بیشتر دسته گل خواهد شد. انتخاب دسته گلی با گل های رز قرمز شاید بسیار عاشقانه به نظر آید اما باعث جلب توجه زیاد و در نهایت خسته کننده می شود، اما ترکیب گل های رز قرمز با گل های زرد و یا گل های سفید می‌تواند کمکی برای خنثی کردن رنگ قرمز باشد. ترکیب گل های صورتی با رنگ زرد یا بژ، هم ترکیب فوق العاده و بی نظیر است.

انواع دسته گل عروس

  • دسته گل آبشاری: در مدل دسته گل آبشاری، گل ها و شاخه و برگ هایشان از دسته گل آویزان هستند و در نهایت دسته گل آماده شده حالتی مثلثی شکل ایجاد می‌کند. از این مدل دسته گل بیشتر برای مراسم و مجلس های بزرگ و با شکوه استفاده می‌کنند. این مدل دسته گل برای عروس خانم های درشت هیکل بیشتر توصیه می‌شود.
  • دسته گل توپی: در دسته گل توپی بیشتر از گل رز،گل عروس، داوودی، شکوفه ها یاکریستال استفاده می‌شود. در این مدل، هیچ ساقه یا شاخه ای وجود ندارد و با ربان آویزان از وسط توپ می‌توان گل را دور مچ انداخت.
  • دسته گلی پیچی: برای آماده کردن دسته گل پیچی به مهارت و توانایی خاص نیاز است. گل هایی را مانند یک طناب به دور دست پیچ می‌دهند. این پیچ از مچ دست آغاز شده و تا آرنج ادامه دارد. برای دیده شدن و جذابیت بیشتر این دسته گل بهتر است لباس عروس بدون آستین باشد.
  • دسته گل مخلوط: این مدل ترکیب و مخلوطی از انواع مدل و سبک های دسته گل است که باید حرفه ای انجام ‌شود و یک مدل جدید و مدرن را خلق می‌کند.
  • دسته گل قلبی: یکی از انواع دسته گل، دسته گل قلبی است. دسته گل به شکل قلب که نماد عشق و برای زوج هایی که مراسم خود را در روز ولنتاین برگزار می‌کنند بسیار مناسب است.
  • دسته گل مچی: یک حلقه کوچک از گل ها برای دور مچ دست عروس است که با مروارید، روبان و کریستال نیز تزئین می شود. این مدل دسته گل برای مراسم نامزدی و عقد و همچنین ست کردن عروس و ساقدوش ها مناسب است.

خدمات تشریفاتی مجلس اکسیر همراه همیشگی عروس و دامادها

یکی از کارهایی که برنامه ریزان عروسی و شرکت‌های برگزاری تشریفات نجام می دهند، راهنمایی عروس و دامادهای عزیز در انتخاب گل برای سالن جشن، ماشین عروس و دسته گل عروس است.

تشریفات مجالس اکسیر با برخورداری از مشاوران باتجربه می تواند شما را در انتخاب دسته گل و نوع گل آرایی مجلس راهنمایی کنند و همچنین بهترین و معتبرترین گل فروشی را به شما معرفی کنند تا با خیال آسوده دسته گل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از مهم‌ترین اهداف خدمات مجالس اکسیر ارائه‌ با کیفیت‌ترین خدمات با توجه به نظر و سلیقه‌ شماست و ما همواره تلاش می کنیم خواسته و نظر شما را در الویت قرار دهیم. مطمئن باشید که با تشریفات مجالس اکسیر روز ویژه شما همان چیزی است که در رویایتان می‌بینید.

Tags: , , , , , , , , , ,