چگونگی انتخاب زیباترین لباس عروس

چگونگی انتخاب زیباترین لباس عروس و داماد

یکی از هیجان انگیزترین و مهم ترین بخش های تدارک جشن عقد و عروسی، انتخاب و خرید لباس عروس و داماد است.

لباس عروس، لباس خاص و متمایزی است که عروس ها در جشن عقد و عروسی می پوشند. همان طور که می دانید لباس عروس از تنوع های بسیار زیادی نسبت به لباس داماد برخوردار است که هر عروسی با توجه به معیارهای خود از جمله تناسب قد و قامت خود و با توجه به سلیقه و فرهنگ خانوادگی طرح های گوناگونی را می پسندد.

طرح و مدل لباس عروس دارای قدمت دیرینه است و نسبت به فرهنگ کشورها متفاوت است.

در قرون وسطی لباس عروس معرف شخص عروس نبود، بلکه معرف خانواده و حتی فرهنگ یک کشور بود، بنابراین عروس ها به تنهایی لباس خود را انتخاب نمی کردند. در خانواده های سلطنتی از گرانترین پارچه ها، نخ هایی از جنس طلا و نقره و سنگ های گران قیمت استفاده می شد و برای دوخت یک لباس ماه ها زمان صرف می شد.

اما امروزه عروس ها، خود لباس جشنشان را انتخاب می کنند و در حال حاضر تقریبا می توانند از هر مدل و سبک لباسی برای مراسم ازدواج خود استفاده کنند. یک پیراهن طراحی شده بسیار تزئین شده و مجلل یا حتی یک پیراهن ساده غیر رسمی ویا پیراهن های کوتاه؛ انتخاب با شما عروس خانم ها است.

تنها وجه مشترک گذشته های دور تا الان این است که عروس ها همواره سعی داشته اند لباسی برای عروسی داشته باشند که خاص باشد.

معیارهای انتخاب لباس عروس  مناسب

برای انتخاب لباس عروس معیارهای متفاوتی را باید در نظر گرفت مانند:

 • مکان عروسی
 • زمان عروسی
 • سبک عروسی
 • پوشش لباس عروس
 • قیمت
 • فرم بدن
 • مد روز

نکات مهم در انتخاب لباس عروس:

 • توصیه می کنیم قبل از انتخاب لباس عروس، مکان عروسیتان را انتخاب کنید. اگر فضای باز را برای عروسی انتخاب می کنید، بهتر است لباسی انتخاب کنید که کار شده است تا جلوه بیشتری به عروس بدهد. فصل عروسی نیز مهم است و در ماه های پاییز و زمستان از لباس های گرم وپوشیده تر استفاده کنید.
 • در انتخاب لباس عروس بر اساس مد روز نیز دقت نمایید. زمانی که در آینده به آلبوم عکس های خود نگاه می کنید، اگر لباس شما با مد نامتعارف روز طراحی شده باشد، آن لباس منقضی شده به نظر می رسد.
 • اگر لباس را برای جشن عقد انتخاب می کنید حتما شرایط اتاق عقد را در نظر بگیرید. یادتان نرود زمان و فصل عروسی شما نیز در انتخاب مدل لباس شما موثر است
 • در انتخاب لباس عروس عجله نکنید، اگر لباسی را پسندیدید، یک روز صبر کنید سپس تصمیم بگیرید و بعد از انتخاب نهایی لباس، دیگر برای دید لباس عروس های جدید اقدام نکنید.

نکات مهم هنگام انتخاب لباس داماد

لباس داماد شاید مهم ترین لباسی است که پسران تنها یک بار بر تن می کنند و باید کاملا آن را با دقت انتخاب نمایند تا اندام، تیپ و استایلشان را به بهترین شکل نشان دهد و درکنار همسرشان و در خاطره انگیز ترین شب زندگیشان بدرخشند.

لباس داماد مانند لباس عروس دارای تاریخچه قدیمی می باشد. در واقع کت و شلوار یک پوشش رسمی است که همه جای دنیا از آن برای مراسم های مختلف استفاده می شود.

برای خرید کت و شلوار لازم است نکاتی در مورد انتخاب کت و شلوار مناسب و شیک بدانید تا بتوانید بهترین مدل را برای فرم اندامتان انتخاب کنید.

همانگونه که عروس خانم ها حساسیت زیادی نسبت به انتخاب لباسشان به خرج می دهند و می خواهند در مراسم عروسیشان بی نقص باشند، داماد نیز بایستی در انتخاب کت و شلوار خود دقت کنند. پس قبل از خرید لباس علاوه بر در نظر گرفتن نظر و سلیقه شخصیتان حتما به این نکات دقت نمایید تا کت و شلوار کاملا متناسب سایز شما باشد و بر تنتان بنشیند. در واقع یافتن سایز دقیق لباس مهم ترین بخش انتخاب لباس است؛ پس لباس گشاد و بدقواره را انتخاب نکنید.

کت وشلوار مشکی متداولترین رنگ انتخابی توسط دامادها است ولی امروزه از رنگ های مانند سفید، کرم، قهوه ای، آبی و طوسی هم برای دوخت کت و شلوار دامادی نیز استفاده می شود و این انتخاب لباس متناسب با سلیقه دامادها را آسان کرده است.

هماهنگی لباس با چهره و فرم اندام داماد تأثیر بسیاری در بی نظیر بودن تیپ و چشم نوازی داماد دارد. ممکن است در نگاه اول تصور کنید که ست کردن رنگ و مدل لباس برای داماد یک امر ساده باشد، اما ست کردن لباس داماد دارای قوانین خاص خود است که فروشندگان حرفه ای از آن آگاه هستند.

خدمات مجالس اکسیر بهترین ها را به عروس و دامادها معرفی می کند

خدمات مجالس و تشریفات عروسی اکسیر با همکاری مزون های معتبر تهران، بهترین گزینه ها را برای انتخاب لباس عروس به شما پيشنهاد می دهد تا در بهترین شب زندگیتان، شیک تر و جذاب تر از همیشه باشید .

همچنین خدمات مجالس و تشریفات اکسیر، برندهای معتبر و مزون های خاص کت و شلوار را جهت پوشش منحصر به فرد داماد معرفی می نماید و با عقد قرارداد با برندهای معتبر جهت کت و شلوار توانسته است کمک شایانی به زوج های خوش سلیقه نماید.

اعتماد کنید و لذت ببرید