فینگرفود، یک میان وعده عالی، لذیذ و به صرفه برای همه جشن ها و مهمانی های شما

فینگرفود، یک میان وعده عالی، لذیذ و به صرفه برای همه جشن ها و مهمانی های شما

يکی از سرويس های پذيرايی خدمات مجالس اکسیر ارائه غذاهای کوچک و میان وعده های خوشمزه در برنامه برگزاری مجالس می باشد که به فینگرفود مشهور است.

کاربرد و مزایای فینگر فود

فینگرفودها یا لقمک ها مواد غذایی هستند که روی تکه‌ای نان تست قرار می‌گیرند، به راحتی خورده می شوند و برای مصرف آن ها نیاز به قاشق یا چنگال نیست. فینگرفودها را می توان در ابعاد و فرم های مختلف تهیه کرد و این یک ویژگی مهم در منوی پذیرایی هر مجلسی است.

استفاده از فینگرفودها برای رویدادهایی مانند جشن عروسی، نامزدی، تولد و مهمانی های خانگی، به منظور لذت بخش تر شدن غذا، زیبایی چیدمان و تنوع منوی غذایی انتخاب بسیار هوشمندانه ای است.

ویژگی های بسیار زیاد این غذاهای بندانگشتی باعث شده پای ثابت مراسم ها و عروسی باشند و همه از دیدن و خوردن آن ها لذت ببرند.

یکی از مهمترین مزایای فینگر فودها این است که استفاده از آنها در مهمانی ها باعث می شود ظروف کمتری مصرف شود. ضمن اینکه منوی انعطاف پذیر فینگر فود برای سلایق مختلف مهمان ها بسیار مناسب است.

انتخاب فینگر فود در مجالس عروسی و مهامانی های پر جمعیت یک انتخاب مقرون به صرفه است، زیرا با پرداخت هزینه بسیار مناسب برای انواع فینگرفود، میزهای پذیرایی جلوه شیک و دوست داشتنی پیدا می کنند. ابعاد کوچک فینگرفودها موجب کاهش دور ریزغذا نیز می گردد.

تاریخچه فینگرفودها

تاریخچه فینگرفودها مربوط به کشور آمریکا است. در آن زمان کافه داران آمریکایی تصمیم می گیرند که غذاهای کوچک به عنوان میان وعده در لیست غذایی خود آماده کنند و ارائه دهند. بعد از مدتی فینگرفودها تبدیل به غذای اصلی گردید و کشورهای زیادی از جمله ایران از این غذاهای خوشمزه استقبال کردند.

مردم فرانسه به فینگرفود، “کاناپه” به معنای جایی برای استراحت می گویند، به همین دلیل از نام کناپ در نامگذاری فینگرفودها نیز استفاده می شود.

انواع فینگر فود

فینگرفودها به دو نوع گرم و سرد سرو می شوند که نوع سرد آن در مهمانی ها پرطرفدارتر هستند. در ادامه چند نمونه از فینگر فودها را معرفی می کنیم:

فینگرفود حمص: یک پیش غذای عربی است که مواد اصلی آن نخود است.

فینگرد فود کاناپ ماهی: ترکیب این نوع فینگرفود از تن ماهی و سس مایونز است.

فینگرفود بروسکتا: یک پیش غذای ایتالیایی که همراه با سبزیجات و نان گریل شده است.

فینگرفود میوه ای: این فینگرفود برای جشن تولد گزینه مناسبی است و به دلیل اینکه ترکیبی از انواع میوه است برای سلامتی بسیار مفید است.

فینگرفود برگ دلمه: فینگرفود خیلی خوشمزه که با برگ انگور تهیه می شود و مواد اصلی آن گوشت و برنج و لپه و سبزیجات است. مصرف این نوع فینگرفود در ایران رایج تر است.

فینگرفود کالباس: این نوع فینگرفود بسیار خوشمزه با خیارشور و انوع پنیر سرو می شود و تهیه آن بسیار آسان است.

فینگرفود پیتزا: این فینگرفود خوشمزه و ظاهر بسیار خوبی دارد و مناسب مجالس و مهمانی ها می باشد

فینگرفود نان و پنیر: یکی از ساده ترین فینگرفودها است و همانطور که از اسمش پیداست از نان و پنیر همراه با خیار و گوجه است.

در مهمانی هایتان به این توجه داشته باشید که اگر دورهمی شما خیلی دوستانه است می توانید از فینگرفودهای راحت تر مثل فینگرفود نان و پنیر یا الویه و کوکو استفاده کنید، ولی برای مهمانی های رسمی تر می توان از بوراک و دلمه و انواع کاناپ پذیرایی کرد.

تنوع وکیفیت بالای فینگر فود در منوی پذیرایی خدمات مجالس اکسیر

تشریفات مجالس اکسیر نیز با قرار دادن انواع فینگرفود در منوی پذیرایی مجالس به عنوان پیش غذا مراسمی خاطره انگیز را برای شما رقم بزند. ضمن اینکه تشریفات اکسیر برای انواع ذائقه ها و رژیم های غذایی پیشنهادهای متعدد فینگرفود را ارائه می دهد تا مهمانان شما با لذت از این خوراکی های بند انگشتی میل کنند.

تشریفات مجالس اکسیر در راستای اجرای باشکوه مجالس عروسی، با گردآوری تیم مجری خدمات مجالس عروسی اعم از خدمات دکور مجالس عروسی، خدمات دیزاین مجالس عروسی و گل آرایی داخلی و محوطه، گل آرایی ماشین و گروه موزیک با هدف اجرای تشریفاتی مجالس با بالاترین سطح کیفی و سبکی نوین در زمینه برگزاری باشکوه جشن های عروسی، رویایی ترین لحظات را در اجرای زیبا و بدون نقص خلق می نماید.

با سال ها تجربه در امر برگزاری مجالس عروسی خاطره ای خوش را برای شما عزیزان فراهم می کنیم.

 اعتماد کنید و لذت ببرید