برگزاري سمينار، همايش و كنفرانس

چگونه با درنظرگرفتن سه نکته سمینار و همایش خود را به صورت حرفه ای برگزار کنید؟

برگزاری سمینار، همایش و نشست های علمی و تجاری معمولا در راستای آموزش یا معرفی محصول و خدمات انجام می شود و نوع برگزاری آنها بسته به نوع مدعوین و هدف از گردهمایی صورت می گیرد. از این رو نکات بسیار مهمی دربرگزاری این گونه مجالس باید در نظر گرفته شود تا این گردهمایی به بهترین نحو انجام شود و بهترین نتیجه را برای برگزار کننده به همراه داشته باشد.

1. چه تجهیزاتی برای برگزار نمودن سمینار و همایش نیاز است؟

برای اینکه بتوانید امور یک سمینار و همایش را رو به جلو ببرید، نیاز است که تجهیزات مورد نیاز آن ها را تهیه کنید. در این میان وسیله هایی وجود دارند که به کارگیری آن ها در بهترین صورت خود بسیار حائز اهمیت است. لوازم مورد نیاز به منظور برگزاری سمینار و همایش به صورت زیر هستند:

  • در مرحله اول باید بتوانید یک سیستم مدیریت الکترونیک را برای سالن خود تهیه کنید.
  • اگر به نرم افزارهای خاصی نیاز دارید، تهیه آن ها را در اولویت کارهای خود قرار دهید.
  • پوسترهای الکترونیکی از دیگر موارد مورد نیاز است.
  • در برگزاری سمینار و همایش در بیشتر اوقات مقاله هایی ارائه می گردند. به همین منظور باید سیستم نمایش برای ارائه آن ها وجود داشته باشد.
  • سیستم صوتی سالن کنفرانس نیز از ملزومات برگزاری همایش است. سیستم صوتی سالن کنفرانس مجموعه ای از تجهیزاتی است که صوت مورد نیاز سخنرانی ها را بدون نویز و انعکاس و به صورت واضح در تمام سالن کنفرانس پخش می کند. طراحی و نصب این باید متناسب با نیاز های کاربری آن انتخاب شود.
  • سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوا نیز متناسب با فصول گرما و سرما باید تهیه شوند و متعادل نگه داشتن فضای کنفرانس از مهمترین وظیفه این سیستم ها است.

2. دکور سمینار و همایش چگونه باشد؟

غالبا سمینار و همایش هایی که برگزار می شوند، دارای فضای رسمی و اداری هستند. به همین دلیل بهتر است از مواردی استفاده شود که اندکی فضای رسمی را کاهش دهد و محیط برگزاری برای دیگران خسته کننده و کسل آور نباشد. از این رو انتخاب انواع گل گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. زیرا گل ها باعث اثرگذاری بر روی روحیه افراد حاضر در سمینار و همایش خواهد شد. در نتیجه می توانید انواع گل ها را تهیه کنید و از آن به عنوان یک دکوراسیون مناسب بهره کافی را ببرید.

صندلی هایی که برای برگزاری سمینار و همایش انتخاب می شوند باید به طور کامل از لحاظ ظاهری یکسان باشند. از این رو بهتر است با افراد با تجربه و فعال در این حوزه ها مشورت های لازم را بگیرید. همچنین نکته ای که در مورد صندلی ها وجود دارد این است که رنگ حرف اول را در داشتن یک دکوراسیون مناسب می زند؛ به همین علت بهتر است رنگ صندلی های انتخابی با رنگ دیوارها و پوشش کف همخوانی داشته باشد و به نوعی ایجادکننده یک هارمونی ویژه باشد.

انتخاب میز نیز همانند نکات صندلی است. بهتر است رنگ میزها و صندلی ها نیز با یکدیگر یکسان و یا نزدیک به هم باشند. همچنین اگر برای میزهای خود رومیزی تهیه می کنید، به رنگ دکوراسیون و دیزاین محل برگزاری توجه لازم را داشته باشید.

3. نحوه پذیرایی در برگزاری سمینار و همایش به چه صورت است؟

به عنوان فردی که قرار است یک سمینار و همایش داشته باشید، باید بتوانید برنامه ریزی های مربوط آن را در ذهن خود پیاده کنید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید. نحوه پذیرایی در برگزاری سمینار و همایش از جمله موارد مهم است که باید دقت و توجه زیادی را معطوف آن نمود.

در بیشتر همایش ها و سمینارها از میوه، شیرینی و نوشیدنی که غالبا آب می باشد به صورت پک های بسته بندی شده برای پذیرایی استفاده می شود و در موارد کمتر سرو شام و ناهار نیز انجام می شود. از این رو در تهیه تمام موارد پذیرایی باید ذهن خود را متمرکز کنید تا بدون هیچ کاستی انجام شود.

چگونه یک سمینار و همایش حرفه ای داشته باشیم؟

یک سمینارو همایش حرفه ای وقتی می تواند با موفقیت انجام شود که تمامی کارها و برنامه ریزی های مربوط به آن را به یک مجموعه حرفه ای تشریفاتی بسپارید؛ زیرا با دانش و تجاربی که در این زمینه دارند، نقش بسیار مهمی را در برگزری سمینار و همایش شما خواهند داشت.

مجموعه تشریفاتی اکسیر با بیش از یک دهه تجربه، قطعا گزینه ای مناسب برای تمام افرادی است که خواستار برگزاری سمینار و همایش می باشند،زیرا برگزاری مجالس رسمی و سازمانی مانند همایش، سمینار، جشن افتتاحیه و برگزاری جشن های سازمانی از خدمات تخصصی این تشریفات است.

پس بدون هیچ نگرانی و دل مشغولی می توانید تمامی سمینار ها و همایش های شخصی و سازمانی خود را به این مجموعه بزرگ بسپارید.

اعتماد کنید و لذت ببرید